Freud - A musical

"Kell neked egy csengettyű"

"Kell neked egy csengettyű"

Segítő Samu

2016. március 17. - helloviktor

sam-icon.pngHogy azért a pszichológia se maradjon le a digitális technológia és a megvalósuló sci-fi sémák frontvonaláról, az erős informatikai háttérrel bíró UWE (Nyugat-Anlgliai Egyetem, szóval ismét csak brit kutatók, ki más) egy kis csapata fejlesztette ki SAM-et. SAM (Self-help Anxiety Management) egy önsegítésre alapuló szorongáskezelő alkalmazás, tehát amikor valamilyen félelemmel kell szembenéznünk, depressziósak vagyunk vagy csak kényelmetlenül érezzük magunkat, akkor elő lehet kotorni a telefonunkból, ő pedig stratégiákat ajánl, annak érdekében, hogy ismét helyre álljon a belső rend - vagy legalábbis jobb legyen kicsit.

SAM többféle szorongás-menedzselő stratégiát is nyújt, például lehetővé teszi, hogy nyomon kövessük és rögzítsük pillanatnyi állapotunkat, amelyeket rögzítve végül ábrákban elemezhetünk, mintákat is keresve a saját viselkedésünkben. De nem csak hosszú távú módszereket alkalmazhatunk, hanem akad benne pár eszköz, amiket csak előkapunk és már relaxálhatunk is, így, pikk-pakk, szorongás monnyon le. Az eszközökből pedig eszköztárat is lehet építeni, az alapján, hogy kinek mi nyújt hatékonyabb, személyre szabottabb segítséget.

Phil Topham, a SAM fejlesztésben részt vevő pszichoterapeuta az alábbi videóban többek közt elmondja, hogy az appot alapvetően a diák társadalomban előforduló magas szorongási arány ihlette. Később dióhéjban a szorongásról is beszél, amely, mint a személyes fizikai biztonságunk fenntartásáért felelős ösztön játszik fontos evolúciós szerepet, ám a modern társadalomban ez a fizikai biztonságérzet átlényegült inkább mentálissá, meg ilyenek. Továbbá elmondja, hogy a fejlesztés során a személyes terápiák és az önsegítő stratégiák szerkezetét próbálták meg modellezni, majd bemutatja a különböző modulokat és beszél az alkalmazás sikeréről is (jelenleg több, mint 100.000 letöltés).

De nem a SAM az egyetlen "Nyugalom kicsi könyve" a mobilalkalmazások piacán, hanem ott van például a Calm, amely sokkal audiovizuálisabban próbál meg lenyugtatni, vagy a Headspace, amely inkább a jelenlét-meditációs vonalat erősíti. Ezeket a kedves skót hölgy mutatja be nekünk:

A bejegyzés trackback címe:

https://pszicho101.blog.hu/api/trackback/id/tr538489052

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása